עורך הדין של סטורמי דניאלס הורשע בניסיון סחיטה

עורך הדין מייקל אוונאטי, שייצג את כוכבת הסרטים למבוגרים סטורמי דניאלס בתביעה נגד נשיא ארה"ב דונלד טראמפ – נמצא אשם בניסיון לסחוט את חברת הלבשת הספורט Nike. כך דווח הערב (שישי) בארצות הברית. 

השופט הפדרלי במנהטן מצא את אוונאטי אשם בשלוש עבירות: ניסיון סחיטה, הונאת רשת והעברת מסרים במטרה לבצע סחיטה. עורך הדין עשוי לקבל עונש מאסר של 42 שנה. 

אוונאטי בן ה-48 שלא העיד להגנתו, לא הודה בהאשמות נגדו כי ניסה לסחוט 25 מיליון דולר מ-Nike על ידי איום לחשוף שחיתויות בחברה אלא אם כן יותר לו לבצע בדיקה. לפי התביעה, עורך הדין החזיק אז בחוב של 11 מיליון דולר.

"היום חבר המושבעים החליט פה אחד כי מייקל אוונאטי אשם בשימוש במידע של לקוח על מנת לסחוט עשרות מיליוני דולרים מחברת הלבשת הספורט Nike", הצהיר התובע ג'ופרי ברמן, "בזמן שהנאשם ניסה אולי להסתתר מאחורי מונחים משפטיים, חליפה ועניבה, חבר המושבעים ראה בבירור כי הנאשם מתבייש במה שזה – סחיטה באיומים במובן המיושן של המילה". 

כזכור, כוכבת הפורנו דניאלס טענה כי לפני הבחירות לנשיאות ארצות הברית, היא קיבלה דמי שתיקה מעורך דינו של טראמפ בגלל רומן עימו לכאורה ב-2006. בעקבות כך, טען הנשיא האמריקני כי מדובר ב"תרמית מוחלטת". בתגובה, דניאלס הגישה נגדו תביעת דיבה בעזרת עורך הדין אוונאטי, אך תביעה זו נדחתה בבית המשפט.
עם זאת, בעקבות פשיטה של ה-FBI על משרדי עורך הדין מייקל כהן, ששילם לדניאלס ולנשים אחרות כספים, הוא הודה בכך במסגרת עסקת טיעון. כהן נשלח למאסר של שלוש שנים.