סקר ישראל היום ו־i24NEWS: הסטטוס קוו נשמר – הציבור חושש מבחירות נוספות

הזמן לפתיחת הקלפיות הולך ומתקצר, אבל הבקעה עדיין אין. למעט תזוזות מינוריות, אין שינוי במפת המנדטים גם השבוע.
מסקר "מאגר מוחות" בהנהלת פרופ' יצחק כ"ץ ו־i24NEWS, שנערך עבור "ישראל היום", עולה כי לו הבחירות היו מתקיימות היום, היתה כחול לבן שומרת על מעמדה כמפלגה הגדולה ביותר עם 34 מנדטים. הליכוד אחריה עם 32.

גוש הימין והחרדים מונה 57 מנדטים, גוש השמאל־מרכז – 42, ובתמיכת הרשימה המשותפת המספר עולה ל־56. שאר שבעת המנדטים היו הולכים לישראל ביתנו. 

זה זמן מבינים במטות המפלגות כי הסיפור של הבחירות האלה יהיה כנראה אחוז ההשתתפות בהצבעה. לענות לסקר זה עניין אחד, אולם לטרוח ביום הבחירות לקלפי זה כבר עשוי להיות עניין אחר. האסטרטגיה בליכוד היא להוציא מהבית אנשים שלא הצביעו בפעם הקודמת, והשאלה כעת היא אם יצליחו, וגם מי יצליח יותר להוציא את בוחריו. 

עוד בנושא:

הסקר בדק מה מידת הוודאות שהנשאלים יצביעו, על פי התמיכה במפלגות השונות. מהנתונים עולה כי תומכי העבודה־גשר־מרצ נראים כרגע הנחושים ביותר לצאת לממש את זכותם להצביע ביום הבחירות. 84% מתומכי המפלגה אמרו שיבואו בוודאות לקלפי. אחריה יהדות התורה, עם 81% ודאות. בקרב בין הליכוד לכחול לבן היתרון עדיין לכחול לבן, אשר 64% ממצביעיה אמרו שיבואו לקלפי, לעומת 60% מבוחרי הליכוד.

בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה זוכה נתניהו ליתרון: 47% אמרו כי נתניהו המתאים ביותר. 35% אמרו שבני גנץ. 18% השיבו כי אינם יודעים. האופציה המועדפת על אזרחי ישראל, על פי הסקר, היא ממשלת אחדות אחרי הבחירות. 

לגבי השאלה איזו ממשלה מאמין הציבור שתוקם אחרי הבחירות, ללא קשר לעמדה שבה הוא מחזיק, השיבו 28% כי לא תוקם ממשלה וכי פנינו לבחירות רביעיות.