סופית: אלה הרשימות שיתמודדו בבחירות

30 מפלגות ורשימות יתמודדו בבחירות לכנסת ה-23 – כך הוברר אמש (רביעי) עם נעילת הגשת הרשימות לועדת הבחירות המרכזית.

את שלבי הסיום ליוותה דרמה גדולה לאחר שנכשלו כל המאמצים להקים רשימה מאוחדת של מפלגות הימין ושר החינוך הרב יצחק פרץ הצטרף אל נפתלי בנט ואיילת שקד ובצלאל סמוטריץ' בעוד איתמר בן גביר נותר לבדו ונאלץ לרוץ במסגרת רשימת עוצמה יהודית.

כיוון שהמו"מ בין כל הגורמים בימין נמשך עד שעות הערב המאוחרות היה חשש ששתי המפלגות לא יספיקו להגיש את רשימותיהן לוועדת הבחירות משום שבחצות מסתיים היום ה-44 שלני הבחירות ולא ניתן לאחר מכן להגיש את הרשימה.

מנכ"ל ועדת הבחירות עו"ד אורלי עדס הבהירה לח"כ איילת שקד ולשר נפתלי בנט שאם לא יזדרזו ויגישו בהקדם את רשימות המועמדים שלהם עם כל הנספחים המתחייבים לא ניתן יהיה לרשום אותם והם לא יוכלו להשתתף בבחירות. דברים דומים נאמרו לבן גביר שבסופו של דבר הספיק להגיש את רשימתו לפני מפלגת הימין המאוחדת.

יו"ר ועדת הבחירות השופט ניל הנדל מתח ביקורת חריפה על שתי המפלגות ואמר שאין זה ראוי שהן מגישות את החומר ונרשמות לבחירות ממש ברגע האחרון כשאין סיפק בידי הועדה לבדוק את החומר.

בן גביר אמר לעיתונאים כי הוא מטיל את כל האחריות לכך שלא הוקמה רשימה ימנית מאוחדת על בנט, שקד וסמוטריץ. לדבריו "עשינו את הכל כדי ללכת יחד עם הרב רפי פרץ. הייתי מוכן אפילו להוריד את תמונתו של ברוך גולדשטיין מקיר ביתי, אבלמה שמעניין את בנק וסמוטריץ זה רק האגו שלהם".

להלן הרשימות שיתמודד בבחירות:
1.  החזון (אלון ציון).
2.  אני ואתה מפלגת העם הישראלית (אלון גלעדי)
3.  שחר כלכלי (גלעד אלפר)
4.  דעם כלכלה ירוקה ומדינה אחת (יואב גל טמיר)
5.  הגוש התנכ"י (דניס ליפקין)
6.  ישראליסט זכויותנו בקולנו לחיות טוב יותר (עינת ספיר קולמן)
7.  כולנו חברים (אלי יוסף)
8.  משפט צדק לרפורמה במערכת המשפט ולשחרור יגאל עמיר (רננה לריסה עמיר)
9.  מנהיגות חברתית – אילן משיחא יר זנבר
10. מתקדמת (בשיתוף עם תנועת הדרור העברי) (דוד אנדרי בלחסן)
11. ש"ס התאחדות הספרדים שומרי תורה תנועתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל בראשות אריה דרעי
12. קול הנשים (ד"ר מזל שאול)
13. ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן
14. סדר חדש לשינוי שיטת הבחירות בישראל בראשות עו"ד אביטל אופק
15. פעולה לישראל המפלגה למימוש זכויות יוצאי ערב האיסלאם ואיראן (עו"ד דוד נאוי)
16. יהדות התורה והשבת  אגודת ישראל-דגל התורה (יעקב ליצמן)
17. הפירטים לדמוקרטיה לחצו כאן (נועם כוזר)
18. אדום לבן הבלתי משוחדים (עמי פינשטיין)
19.  קמ"ה קידום מעמד הפרט (מרדכי צוברה)
20.  ברית המשותפת בראשות רב החובל שליאן בשארה
21.  כבוד האדם (ארקדי פוגץ')
22.  כחול לבן בראשות בני גנץ
23.  שמע בראשות נפתלי גולדמן
24.  צומת – תנועה לציונות מתחדשת (משה גרין)
25.  הרשימה המשותפת (חד"ש, רע"מ, תע"ל, בל"ד) (איימן עודה)
26.  הליכוד בהנהגת בנימין נתניהו לראשות הממשלה
27.  העבודה – גשר- מרצ
28.  הכח להשפיע
29.  עוצמה יהודית
30.  הימין החדש