נתניהו שוקל להסיג חלק מהקלות הקורונה

ראש הממשלה בנימין נתניהו יכנס ביום ראשון את קבינט הקורונה, בעקבות המשך הזינוק במימדי התפשטות המגיפה. הדיון יתקיים לאחר ישיבת הממשלה.

לישראל היום נודע כי הוא יעסוק באפשרות להסיג לאחור באופן משמעותי חלק מההקלות עליהן הוחלט, כלומר להחזיר מגבלות שכבר הוסרו. עם זאת, הכוונה היא שהמגבלות לא יפגעו בפעילות הכלכלית, עד כמה שהדבר ניתן. 

כבר בישיבת ועדת השרים לאזורים מוגבלים שהתקיימה אתמול המליצו גורמי המקצוע לחזור ולנקט צעדים קשוחים יותר, לנוכח ההתפרצות. ואולם בסופו של דבר הוחלט לקיים את הדיון ביום ראשון.

מוקדם יותר, ועדת השרים להגדרת ״אזור מוגבל״ החליטה להאריך את ההכרזה על שכונה 2 בערערה כ״אזור מוגבל״ עד ליום 1.7.2020 בשעה 8:00 בבוקר. ההכרזה תיכנס לתוקפה מחר (שישי) בשעה 8:00 בבוקר.

בנוסף, מנכ״ל משרד הבריאות יחתום על צווי ההגבלה הבאים: אשדוד – הגבלות על רובעים ג', ז' ו-ח': סגירת מוסדות חינוך. איסור על התקהלות של מעל 10 אנשים.

שכונת עג'מי ביפו: הסרת ההגבלות והגברת האכיפה. רהט: הסרת ההגבלות והגברת האכיפה. בת ים:  סגירת מוסדות החינוך החל מכיתה ה'. איסור על התקהלות של מעל 10 אנשים. אכיפה מוגברת בחתונות ובמקומות נוספים.