נהיגה תחת השפעת אלכוהול

עם יד על הלב,מי מאיתנו שיש ברשותו רישיון נהיגה,סיים את הערב כאשר הוא שיכור (ולו פעם אחת במהלך חייו) ובכל זאת מחליט להיכנס לרכב,להניע את המכונית ולנסוע לכיוון הבית.זה קורה בעיקר (אך לא רק) בסופי שבוע,לרוב התופעה מקבלת ביטוי בקרב צעירים, רווקים, חברים אחרי הצבא או במהלך השירות הצבאי, כאשר אנו יוצאים למסיבה או מועדון, אחרי שבוע מלא לחץ בעבודה, במטרה אחת ויחידה לאבד את הראש, לשתות לשוכרה משקאות אלכוהוליים, לשמוע מוזיקה בפול ווליום ואולי אפילו להכיר חברה חדשה. אנו לא מודעים למצבנו ולהשלכות שיכולות להיגרם, מצב הרוח המרומם וכמות השיכר אשר שתינו אינם מאפשרים לחשוב ברצינות ואכן נגרמות לעיתים תאונות עבודה מצערות (לא עלינו) אשר על חלקן אנו קוראים בעיתונים של יום ראשון.

מה עלול להיגרם בנהיגה במצב שכרות?

תאונות רבות של פגע וברח מתרחשות במצבי שכרות. המשקאות החריפים גורמים לאנשים רבים ללחוץ על דוושת הגז, לנסוע במהירות, לפגוע בהולכי רגל ובכלל לא לשים לב לכך בכלל. תאונות אחרות הנובעות מנהיגה במהירות מופרזת אלו תאונות העלולות לפגוע גם בחייכם ובחיי האנשים היקרים לכם, ובוודאי לא הייתם רוצים שזה יקרה לכם.

מה לעשות אם תפסו אתכם נוהגים בשכרות?

במידה ונסעתם במהירות מופרזת מדי או אטית מדי ושוטר תפס אתכם כיוון שחשד שאתם נוהגים תחת השפעת אלכוהול כדאי מאוד שתשתפו פעולה. סירוב מצדכם לבצע בדיקת נשיפה מהווה עבירה בפני עצמה ולכן רק מעצם סירובכם לבדיקת ינשוף – תוכלו להיות מורשעים בעוון נהיגה בשכרות.

מהו העונש הצפוי לכם?

גם אם תשתפו פעולה עם השוטר, אתם עלולים לאבד את רישיונכם לתקופה של 30 יום בשלילה מנהלתית, כלומר עוד לפני שבכלל העמידו אתכם למשפט. בנוסף, גם אם מדובר בהאשמה ראשונה נגדכם – בית המשפט יכול להורות על שלילת רישיון בפעול לתקופה של לפחות שנתיים, ואולי אפילו ישלח אתכם למאסר בפועל. למרות זאת, לעיתים ניתן להפחית את העונש או אפילו לבטלו. לשם כך חייבים להיעזר בשירותיו של עורך דין לענייני תעבורה.

משרד עורך דין לענייני תעבורה

אם ברצונכם לקבל ייעוץ משפטי ושירותי ייצוג מקצועיים פנו אל עו"ד מומחה בתחום התחברוה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *