הקורונה באיטליה: "ייתכן שיש פי עשרה יותר נדבקים מהדיווח הרשמי"

מספר מקרי הקורונה ברחבי איטליה ככל הנראה גבוה פי עשרה מהנתון הרשמי, כך מעריך אנג'לו בורלי, ראש הסוכנות להגנת האזרחים במדינה שנמצאת במקום השני אחרי סין עם המספר הגבוה ביותר של נדבקים מהנגיף. 

צילום: רויטרס

על פי הדיווח בדיילי מייל, לדברי בורלי, בדיקות הקורונה באיטליה הוגבלו לאנשים הפונים לקבלת טיפול בבתי החולים. "היחס של מקרה מאושר אחד מכל עשרה הוא אמין", טען בורלי בראיון לעיתון "לה רפובליקה".

נכון לעתה, באיטליה ישנם 69,176 נדבקים בקורונה ו-8,325 מחלימים. אלא שנתוני התמותה מקורונה בארץ המגף עומדים על 6,820 נפטרים – כפול ממספר המתים בסין.

עוד בנושא:

המקרים החסרים בדיווחים הרשמיים של איטליה עשויים להסביר את שיעור התמותה הגבוה. לדברי בורלי, הקושי הגדול ביותר שעומד בפני איטליה הוא המחסור במסכות מגן לפנים ומאווררים במחלקות טיפול נמרץ. 

באיטליה מנסים כעת לייבא את הציוד הנדרש, אולם בורלי אמר כי הודו, רומניה, רוסיה וטורקיה עצרו מכירות כאלה. "אנחנו יוצרים קשר עם השגריריות, אבל אני חושש שלא יגיעו עוד מסכות מחו"ל", אמר בורלי. אחד הפתרונות שנבדקים כעת הוא הסבת מסכות צלילה מסחריות למאווררי חירום.

בורלי הוסיף כי הסגר שבו נתונה איטליה מזה שבועיים נותן את אותותיו כעת, ואמר כי נתונים שייאספו בימים הקרובים יעזרו להם להבין האם "עקומת הצמיחה אכן הולכת ומשתטחת".