דינים פליליים

על מנת להסדיר את חיי החברה בכל מדינה, נקבעו חוקים מסוימים שעבירה עליהם מוגדרת כעבירה פלילית, היינו – עבירה שמפרה את הסדר החברתי הרצוי והראוי על פי הקביעות המוסכמות. למרות קיומם של חוקים שכאלה גם כאן בישראל, ולמרות שעל הפרת החוקים נקבעו עונשים שחלקם מאוד מחמירים, עדיין ישנם רבים המבצעים עבירות פליליות ועומדים למשפט כדי לתת את הדין.

מהן עבירות פליליות?

כאמור, עבירה פלילית מוגדרת כעבירה על חוק שמטרתו להסדיר את התנהלותם של חיי חברה תקינים במדינה מסוימת. לכן, לתחום הפלילי שייכות עבירות כגון רצח, גניבה, אונס, סחר בסמים והתנהגות אלימה, מכוון שכל אחת מהן גורמת להפרת הסדר החברתי הרצוי. אדם שביצע את אחד מהמעשים הללו ונתפס, יועמד לדין על ידי המדינה, אשר תתבע אותו בגין הפרת הסדר החברתי.

תביעת סיעוד הופכים את החלטה ומנצחים

הגנה על עבריין

למרות העובדה כי מדובר בעבירה חמורה, גם עבריין המואשם בביצוע, לכאורה, של עבירה חמורה המשתייכת למשפט הפלילי, זכאי לייצוג משפטי. במידה שיש לו את האמצעים הדרושים הוא רשאי לפנות אל עורך דין פלילי באופן פרטי, ולבקש שייצג אותו במשפט. אם הוא לא מעוניין לעשות כן או שאין באפשרותו לעשות כן מטעמים כלכליים (שכירת שירותיו של עורך דין פרטי היא "תענוג" די יקר), מעמידה המדינה בפני הנאשם את האפשרות לקבל הגנה מטעם הסנגוריה הציבורית. אמנם, מדובר בשירות שניתן לא פעם על ידי עורכי דין צעירים שטרם צברו ניסיון רב בתחום, אולם הם ללא ספק אנשים מוכשרים אשר עומדים בכל הקריטריונים של לשכת עורכי הדין, ויכולים לייצג בכבוד גם נאשמים פליליים.

ייצוג במשפט

אין ספק, כי עורך דין פלילי ייטיב לייצג את הנאשם במשפט. זאת משום שמדובר באדם אשר התמחה בתחום וצבר ניסיון רב, אשר יודע בדיוק למצוא את נקודות התורפה במצבים שונים ולכן סביר להניח שהוא זה שיוכל לסייע לנאשם לממש את זכותו להגן על עצמו בצורה הטובה ביותר. למרות זאת, חשוב לזכור, כי פנייה אל עורך דין פלילי באופן פרטי אינה מבטיחה, כמובן, את ההצלחה במשפט. כדאי לדעת גם, כי עורך דין פלילי המאמין בחפותו של מרשו ייטיב לייצגו במשפט מעורך דין אשר לא מאמין בכך, ומייצג אותו רק כדי לקבל את שכרו. בנוסף, לא מומלץ לבחור עורך דין פלילי אשר מבטיח הצלחה. אי אפשר להבטיח הצלחה במשפט פלילי, וכנראה שמדובר באדם שפשוט מאוד רוצה את הכסף. אם אתם זקוקים לשירותיו של עו"ד פלילי, נסו לקבל המלצות מגורמים שונים שיכולים לסייע לכם, כולל האינטרנט, בו תמיד יש שפע המלצות ודי-המלצות על בעלי מקצוע וגם על עורכי דין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *