דיווח: הפלשתינים מוכנים למו"מ עם ישראל

הפלשתינים מוכנים לשיחות ישירות עם ישראל, כך על פי דיווחים שפורסמו הערב (שני) בתקשורת הצרפתית. זאת, יומיים לפני תאריך היעד (1 ביולי) שהציב ראש הממשלה בנימין נתניהו להתחלת תהליך החלת הריבונות.

לפי הפרסומים, נוסח התכנית הועבר לקוורטט, ובו נכתב כי הפלשתינים  "מוכנים לחזור לשיחות בילטרליות ישירות איפה שהן נעצרו. אין אף אחד שרוצה שלום יותר מהפלשתינים, ואין לאף אחד מה להפסיד יותר מהם בהיעדרו של שלום," כך על פי סוכנות הידיעות AFP.

בדיווח נאמר כי ראש הממשלה הפלשתיני מוחמד א-שתאייה חשף מוקדם יותר החודש את עצם קיומה של התכנית, אך רק עכשיו נחשפים לכאורה תכניה. 

בנוסח נאמר כי הפלשתינים מוכנים ל"מדינה משלנו עם נשק מוגבל ועם כוח משטרתי חזק שיקיים חוק וסדר, אנחנו מוכנים לנוכחות של גורם שלישי כדי לאכוף את הסכם השלום בנוגע לגבולות ולביטחון". הנוסח ככל הנראה מתייחס לנאט"ו, וגם מתייחס "לשינויים מינוריים בהתבסס על גבולות ה-4 ביוני 1967" בנוגע לגבולות.

בלשכת אבו מאזן הכחישו את הדיווח באופן גורף, ואמרו כי "לא היו דברים מעולם". מקור פלשתיני נוסף אמר בשיחה עם "ישראל היום" כי אכן הועבר מסר לא רשמי לקוורטט לפיו הפלשתינים יהיו מוכנים לחדש את השיחות מהנקודה שבה הופסקו ב-2014, אולם בניגוד לפרסומים לא הועברה שום הודעה רשמית כזו.

ייתכן כי מדובר בניסיון פלשתיני לעכב את ההכרזה על החלת הריבונות, אולם בשלב זה, כל עוד הרשות מתנערת מהפרסומים בנושא, הסיכוי לחידוש השיחות עדיין נראה תיאורטי בלבד.