בר רפאלי ואמה ציפי במו"מ להסדר כולל בתיק המס הפלילי והאזרחי

הדוגמנית בר רפאלי ואמה ציפי נמצאות במו"מ מול הפרקליטות להסדר שיכלול את סיום ההליכים הפליליים והאזרחיים שנפתחו נגדן ברשות המסים. על פי מקורב לחקירה, רפאלי ואמה הגישו הצעה לסיום ההלכים, אולם בפרקליטות טרם ענו להצעה. לא ידועים פרטי ההסדר שהוצע.

 

קראו עוד בכלכליסט:

התיק הפלילי נגד רפאלי ואמה הוא אחד מתיקי החקירה הגדולים של מס הכנסה בשנים האחרונות. הוא הבשיל לפני כשנה לטיוטת כתב אישום נגד רפאלי על התחמקות במזיד ובמרמה, בסיוע אמה ציפי ואביה רפי, מתשלום מס על הכנסות בהיקף של לפחות 32 מיליון שקל בשנים 2007-2014. בערוץ 13 דווח הערב לראשונה על המו"מ לסיים את ההליך הפלילי בהסדר.

 

 

בר וציפי רפאלי בר וציפי רפאלי צילום: אמיר מאירי

 

במקביל, פתחה הרשות בהליכים אזרחיים לגביית המס מרפאלי. בית המשפט המחוזי מרכז בלוד קבע באפריל כי מרכז חייה של רפאלי בשנים 2009-2010 היה בישראל, כך שהיא תחויב במס על הכנסות בהיקף של 16 מיליון שקל שצברה מעבודתה בחו"ל באותן שנים. ביולי האחרון הגישה רפאלי ערעור לבית המשפט העליון על ההחלטה.

 

לאחר הערעור, בטרם הגשת סיכומים ומקביל להליך השימוע בתי הפלילי, החליטו רפאלי ואמה להגיע להסדר מול הפרקליטות. כאמור, השתיים פתחו במגעים ראשונים מתוך מטרה להגיע להסדר כולל שבו יסתיימו הן ההליך האזרחי והן הפלילי. את רפאלי מייצגים בהליך הפלילי עורכי הדין אודי ברזילי, עופר רחמני, רותי ליטבק ומוטי לזר. בהליך האזרחי מיוצגת רפאלי באמצעות עוה"ד פנחס רובין, דניאל פסרמן, שגית אוחנה-לבנה וליאור שרעבי ממשרד גורניצקי ושות'.