אקדחים, רובים וטילים: נחשפה התארגנות ניאו-נאצית באיטליה

משטרת איטליה, ב-16 ערים ועיירות, מסיציליה שבים התיכון ועד לאלפים שבצפון איטליה, לקחה חלק בחקירה שהחלה כבר לפני שנתיים. החקירה חשפה "מערך עצום ומגוון של התארגנויות תושבים במקומות שונים, המאוחדים על ידי אותה קנאות אידיאולוגית ומוכנים ליצור תנועה פרו-נאצית המבוססת על שנאת זרים ואנטישמיות גלויה", דברי הודעת המשטרה. 

המשטרה לא אמרה כמה אנשים הצטרפו להתארגנויות הללו או כמה מעצרים נעשו. באיטליה "הגנת הפשיזם" והמאמצים להחיות מפלגות פשיסטיות נחשבים לפשע על פי חוק. המפלגה החדשה שהוקמה בסתר נקראת "מפלגת הפועלים הלאומית הסוציאליסטית האיטלקית", והמשטרה הראתה מגוון של סמלים נאציים, כולל צלבי קרס ותמונות של אדולף היטלר, שנתפסו במהלך חיפושים ב-19 נכסים שונים. 

מהמשטרה נמסר כי הם מצאו גם מספר גדול של כלי נשק, כולל אקדחים, רובי ציד וקשתות מסוגים שונים. על פי המשטרה, הקבוצה יצרה קשרים עם קבוצות קיצוניות ברחבי אירופה, כולל בפורטוגל, בריטניה וצרפת.

ביולי האחרון מצאה המשטרה את מצבור הנשק הגדול מכולם שקשור לאנשי הימין הקיצוני, כולל טיל אוויר-אוויר, ובתחילת חודש זה, נעצרו שני גברים שקשורים לקבוצה אחרת של תומכי נאצים, בחשד שתכננו לתקוף מסגד.